PIETŲ KIPRAS

PIETŲ KIPRAS

Pietų Kipras yra laikomas Graikijos provincija, čia kalbama graikų kalba pagrindinė religija yra krikščionybė, valiuta yra euras, graikų virtuvė, senovės kultūra.

Šios vietovės centrais yra laikomi keli pakrantės miestai, įskaitant Paphosą, Limasolą ir Larnaką. Tuo pačiu metu beveik kiekvienas miestas turi ilgą istoriją ir išsaugojo architektūros paminklus, kai kurie iš jų yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldų sąrašą.

Paplūdimiai

Pietų Kipras garsėja nepaprosto grožio paplūdimiais, uolėtomis pakrantėmis, koralų įlankomis, unikalaus grožio peizažais. Kipro paplūdimiai yra švaresni ir saugesni už kitas Vidužemio jūros regiono šalis. Dauguma Kipro paplūdimių yra apdovanoti Europos Sąjungos mėlynaja vėliava.
Pietų Kipre yra ne tik keletas pasaulinio garso kurortų su paplūdimiais, bet ir vienas slidinėjimo kurortas. Tuo pačiu metu pagrindinė teritorijos dalis, esanti arčiau centrinės salos dalies, yra pilna rezervatų ir nacionalinių parkų kur galima aplankyti nuostabiai gražias vietas.

Vaikų infrastruktūra

Pietų Kipras yra puiki vieta gyventi ir keliauti su vaikais bet kuriuo metu laiku, todėl kad visur yra išvystyta vaikų infrastruktūra: žaidimų aikštelės, akvaparkai, lunaparkai, planetariumas, zoologijos sodas, gamtos parkas.

Platus laisvalaikio užsiėmimų spektras

Pietų Kipro sala siūlo platų laisvalaikio užsiėmimų spektrą salos gyventojams: kaitavimą, buriavimą nardymą, slidinėjimą, alpinizmą, jogos turus ir retritus.

Geografinis Kipro artumas su kitomis Viduržemio jūros regiono šalimis leidžia kruizus į Rodo salą, taip pat į Egiptą, Izraelį ir Jordaniją.